09 czerwca 2022

Celebruj z nami Dzień Taty

Kochani wielkimi krokami zbliża się Dzień Taty i my oczywiście w naszym sklepie ze słodkimi upominkami Figle Migle Candy Bar w tym roku przygotowaliśmy coś wyjątkowego, idealnie pyszne prezenty dla każdego taty!

 

Dzień Taty to święto, które jest wyrazem szacunku, wdzięczności i miłości. Obchodzony jest w wielu krajach na świecie, nie ma ustalonej jednej daty dla każdego Państwa, my w Polsce świętujemy je właśnie 23 czerwca.  W wielu krajach Dzień Ojca nie posiada stałej daty. Na Litwie jest celebrowany w pierwszą niedzielę czerwca, w Austrii w drugą, a w Turcji w trzecią niedzielę czerwca. W Skandynawii Dzień Taty przypada w drugą niedzielę listopada. 

Jak wygląda historia tego święta?

 

Tradycja świętowania Dnia Ojca wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Została zapoczątkowana przez Sonora Smart Dodd, która podczas mszy świętej dedykowanej swojej zmarłej mamie, uświadomiła sobie, że jej tata przecież wychował ją oraz jej rodzeństwo samodzielnie. Wiedząc o ustanowionej wcześniej tradycji Dnia Matki, postanowiła zainicjować obchody Dnia Taty w miejscu, w którym mieszkała. Władze stanowe zgodziły się na jej propozycję i 19 czerwca 1910 roku odbył się pierwszy Dzień Ojca. Musiało minąć jednak klika lat, by ustanowiono Dzień Ojca świętem we wszystkich stanach. Stało się to dopiero w 1972 roku. Tak więc, zarówno Dzień Mamy jak i Dzień Taty wywodzą swoją tradycję ze Stanów Zjednoczonych.

 

Natomiast w Polsce Dzień Ojca świętowany jest od 1965 roku. Mimo swojej kilkudziesięcioletniej tradycji wciąż nie dorównuje jednak popularnością Dniu Matki, a nawet Dniu Babci i Dziadka. Jednak powoli wszystko zaczyna się zmieniać, a co za tym idzie, ojcowie stają się coraz bardziej doceniani za zaangażowanie w życie rodziny.

 

Chcąc podziękować Tacie za trud wychowania, czas, serce i bezwarunkową miłość, którą nas obdarzył, podarujmy mu wyjątkowy prezent z okazji jego święta.

 

Specjalnie na tę okazję, aby sprawić radość wszystkim ojcom w tym dniu, przygotowaliśmy wyjątkowe personalizowane prezenty – w sam raz dla miłośnika przepysznych łakoci w postaci cukierków z czekoladą, cukierków z alkoholem i cukierków z owocami czy orzechami! Wybierz prezent na Dzień Ojca, pobudzając nieco jego zmysły i pozwól mu wyruszyć w smaczną podróż. Eleganckie opakowania zestawów prezentowych wraz z dedykacją od Was dodatkowo podkreślą ten wyjątkowy dzień. Zapoznaj się z naszą ofertą i sprawdź jak mogą wyglądać słodkie upominki dla taty!

 

Informacje

Opakowania

Cukierki

Poczwórne

Cukierki z owocami 

Cukierki z czekoladą

Cukierki z chrupką

Cukierki z orzechami 

Regulamin

Pojedyncze

Podwójne

Cukierki z alkoholem 

Weatfactory sp. z o.o.

ul. Południowa 47, 05-850 Domaniewek Pierwszy

+48 698 994 320, kontakt@figlemigle.eu

NIP 1182150650 | REGON 367931398 | KRS 0000687273

Czas i sposób dostawy

Formy płatności

Polityka prywatności