18 maja 2022

Czy masz już pomysł na prezent dla mamy?

Zanim przedstawię jakie przygotowałam dla Was pomysły na słodkie upominki dla Kochanych Mam, chciałam napisać kilka słów o historii Dnia Mamy, oraz kiedy po raz pierwszy ten dzień był celebrowany w Polsce.  

 

Źródła tego wspaniałego święta można doszukiwać się w naprawdę wielu kulturach. Jedno z nich sięga starożytnego Egiptu, gdzie była czczona bogini Izyda, która dla tamtejszej ludności była ucieleśnieniem doskonałej matki i żony. W starożytnym Egipcie matka była nad wyraz szanowaną osobą, czego dowodów możemy doszukiwać się w wielu zachowanych treściach literackich z tego okresu. 

 

Innym źrodłem świętowania Dnia Mamy są czasy starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. W starożytnej Grecji z początkiem wiosny składano ofiary bogini Rei, która według tamtejszej mitologii była matką wszechświata i wszystkich bóstw.

 

Natomiast Rzymianie, podczas trwających 3 dni obrzędów, oddawali cześć bogini Cybyle. Uroczystości te nazywały się Hilarami i były Świętem Radości. 

 

Tradycja celebrowania Dnia Mamy została zapomniana na bardzo długi czas. Dopiero w XVII wiecznej Anglii oraz Szkocji powrócono do oddawania czci matkom. Dni Matki były wtedy obchodzone w 4 niedzielę Wielkiego Postu. Swoje powstanie święto zawdzięcza temu, iż wielu ubogich angielskich chłopców i dziewcząt, służyło w domach bogatych Anglików. Była to praca codzienna łącznie z sobotami i niedzielami. Z tego powodu służba żyła w domach swoich pracodawców i nie mogła sobie pozwolić na częste odwiedziny rodzin. W ten dzień dostawali oni wolne po to, aby mogli odwiedzić rodzinny dom i spędzić choćby trochę czasu ze swoją rodziną. 

 

Historia Dnia mamy w Polsce związana jest z Krakowem, gdzie w 1914 roku święto to było obchodzone po raz pierwszy. Od tamtego czasu dzień mamy jest w Polsce obchodzony co roku 26 maja. 

 

Teraz gdy już przybliżyłam trochę tradycję świętowania Dnia Mamy, chciałam Was zaprosić do przepysznego świata łakoci tworzonego w wyjątkowym miejscu, jakim jest nasz sklep ze słodyczami.

 

W Figle Migle Candy Bar znajdziesz najsmaczniejszy słodki upominek dla mamy.

Każda mama na pewno zapamięta ten rewelacyjny prezent, który zaskoczy ją niesamowitym smakiem.

Szczególnie w tym wyjątkowym dniu, jakim jest dzień każdej mamy. 

 

Piękne, ozdobne pudełeczko dopracowane w każdym detalu, ze słoiczkami ulubionych cukierków Twojej mamy. Jaki słodki upominek wybierzesz dla swojej mamy? Bardziej wytrawne cukierki z alkoholem, albo rozkosz dla podniebienia w postaci cukierków z czekoladą, a może zupełnie coś innego i skusisz się na cukierki z owocami lub cukierki z chrupką?

 

Z okazji Dnia Mamy przygotowałam dla Was gotowe zestawy prezentowe z wyselekcjonowanymi cukierkami w słoiczkach. 

 

Zobacz słodkie upominki dla mamy

 

W ten wyjątkowy dzień, będący świętem bezwarunkowej miłości, podziękuj mamie w słodkim stylu, bo podarowała Ci wszystko co miała najcenniejsze. 

 

 

Informacje

Opakowania

Cukierki

Poczwórne

Cukierki z owocami 

Cukierki z czekoladą

Cukierki z chrupką

Cukierki z orzechami 

Regulamin

Pojedyncze

Podwójne

Cukierki z alkoholem 

Weatfactory sp. z o.o.

ul. Południowa 47, 05-850 Domaniewek Pierwszy

+48 698 994 320, kontakt@figlemigle.eu

NIP 1182150650 | REGON 367931398 | KRS 0000687273

Czas i sposób dostawy

Formy płatności

Polityka prywatności